Chocolate energy bites (v)
chocolate bites

ENGLISH BELOW

Paskutiniomis dienomis daug laiko praleidžiu kelyje. Ir savo noru ir pasikeitus aplinkybėm - ne visai pagal planą. Mano ilgai nukelinėtos atostogos sutrumpėjo šiek tiek daugiau negu perpus dėl netikėtų gyvenimo aplinkybių. Tačiau per tas trumputes atostogas spėjau gauti daug vidinės šilumos ir jaukumo bei suvokti, kad brangūs žmonės yra užvis svarbiau, ir jokios atostogos neatsvers man svarbos pabūti reikiamą akimirką su žmogum, kuriam galbūt dabar to buvimo kartu, kad ir neilgo, ir nieko konkrečiai nedarant, reikėtų.
Nors mano planuotos atostogos sutrumpėjo, tačiau laikas kelyje pailgėjo gerokai. Keliaujant automobiliu į vieną ar kitą Lietuvos galą mažu mažiausiai noris stoti kažkur šalikėlėje ir valgyti. Nežinau kaip Jūs, tačiau aš noriu kuo greičiau pasiekti tikslą ir ten jau galėsiu pakramsnot ko nors rimtesnio. Būtų viskas kaip ir gerai, bet važiavimas kelia alkį bei migdo, tad pasirūpinti energijos užtaisu, kuris tiktų kelionėje, nusprendžiau iš anksto.
/Normalūs žmonės į keliones ima sūrio lazdeles ar krekerius/- sako man draugas, važiuojantis šalia. O aš, atrodo, taip seniai nekeliavau skersai šalies, kad net primiršau, ką žmonės tokiais atvejais ima užkandžiaut ir vietoj to, nusprendžiau pasigaminti kažko sveiko, skanaus ir teikiančio energijos.
Šis receptas yra vienas iš tų, kurie, tikriausiai, visiems yra matyti, bandyti ir pamėgti, tačiau tikiu, jog atsiras ir tokių, kurie tik matydavo, bet taip niekad ir nesusigundydavo išbandyti. Siūlau išbandyt, nes tai puikus būdas numalšinti priešpiečių alkį, pasikrauti pavakarių energijos ar tiesiog skaniai užkąsti su puodeliu kavos ar arbatos, kai labai noris kažko saldaus, tačiau sveiko. Tuo labiau, kad galima pritaikyti pagal savo spintelės turinį, ką aš ir padariau, renkantis kokie riešutai keliaus į vidų.

chocolate bites

 Šokoladiniai energijos kąsneliai

 • 20-25 džiovintos, minkštos datulės

  Pastaba: jei kietos, pamirkykite vandenyje apie 15 min. ir nusausinkite

 • 130 g. graikinių riešutų

 • 80 g. anakardžių riešutų

 • 25 g. kakavos miltelių

 • žiupsnis druskos

 • 50 g. juodo šokolado

 

chocolate bites
 1. Sudėkite visus ingridientus išskyrus šokoladą į maisto smulkintuvą/kombainą ir sumalkite iki norimos konsistencijos. Aš palikau šiek tiek rūpesnės konsistencijos, su juntamais smulkiais riešutų gabaliukais, tačiau norui esant, galima malti iki labiau kreminės, vientisos masės. Malant karts nuo karto sustabdykite ir pamaišykite, kad kraštuose neužsiliktų nesumaltos masės.

 2. Baigiant blendinti, įdėkite šiek tiek susmulkinta peiliu šokolada ir kelias akimirkas dar pamalkite iki kol jis susimaišys su mase bei dar, reikalui esant, labiau susmulkės.

 3. Rankų pagalbą suformuokite rutuliukus ir apvoliokite pasirinktuose pabarstukuose (aš rinkaus kokoso drožles, baltas ir juodas skurdintų sezamų sėklas, smulkintus riešutus, karčią kakavą bei džiovintas rožes) arba palikite be nieko.

  Viskas! Skanaukite ir mėgaukites.
  Pastaba: Šie rutuliukai, laikomi šaldiklyje gali išsilaikyti apie du mėnesius, tačiau jei ketinate suvalgyt greičiau, rekomenduoju laikyti šaldytuve (nors nieko blogo nenutiks ir laikant kambario temperatūroje).

chocolate bites

This recipe you can find basically everywhere. It is easy and fast to make. Moreover, you can adjust it with nuts of your choice, you can exclude chocolate if it’s too much for you and you can coat these little balls in anything you like. It was a great solution for my road trip when I was craving for something to eat. Perfect when extra energy is needed. Easy to make and delicious healthy bites for someone who loves sweets.

chocolate bites

Chocolate energy bites

 • 20-25 soft dates
  Note: if hard - soak in water for 15 minutes and drain

 • 130 g. walnuts

 • 80 g. cashews 

 • 25 g. cocoa powder

 • Pinch of salt

 • 50 g. black chocolate

chocolate bites

 1. Add all the ingredients except chocolate to a blender or food processor and blend until smooth -ish consistency. I preferred to leave some little pieces of nuts in my bites, but you can choose to make smoother bites. Occasionally scrape down the sides and continue blending.

 2. Chop the chocolate and add to the blender or food processor. Blend a little more for chocolate to mix in.

 3. Form round balls with your hands and coat in some sprinkles of your choice (or leave it without extra coating).

  Thats it. Enjoy! 
  Note: You can keep these balls in the freezer up to two months. I store it in my fridge but as I took it for my trip - a few days it was kept in my car and successfully survived. So basically you can keep it in room temperature as well.

chocolate bites